Neděle 23.5.2010 - Turnaj o "Kohoutovický pohár"

Turnaj hráčů ročníku 2003 a mladších v Brně - Kohoutovicích - výsledky

Sestava: Tomíček - Kokeš, Toldy, Hégr T., Havlík, Zabadal Š., Valášek, Kaiser, Váša, Orjabinec, Vlček, Jelínek.


V deštěm provázeném turnaji se našim klukům podařilo vybojovat 4. místo.

Naše zápasy :
FC Kuřim - Svratka Brno --- 0:2
Tatran Kohoutovice - FC Kuřim --- 4:0
Moravská Slavia Brno - FC Kuřim --- 0:0
FC Kuřim - RAFK Rajhrad --- 1:0 - Zabadal Š.
FC Kuřim - 1.SK Prostějov --- 1:9 - Zabadal Š.

Celkové pořadí :
1. 1.SK Prostějov
2. TJ Tatran Kohoutovice
3. FC Svratka Brno
4. FC Kuřim
5. SK Moravská Slavia Brno
6. RAFK Rajhrad

Hodnocení trenéra:
K začátku turnaje pořádanému Tatranem Kohoutovice jsme nastoupili bez našich čtyř hostujících hráčů, kteří hráli mistrák ve Střelicích. Museli jsme se bez nich obejít v prvních dvou zápasech.
Poprvé jsme zde nastoupili v sestavě 7+1 a úvodní dvě utkání tedy odehráli bez možnosti střídat. Oba tyto zápasy ( první se Svratkou a druhý s Kohoutovicemi) jsme prohráli. Našim cílem bylo neinkasovat příliš moc gólů, což se nám nakonec podařilo splnit. V bráně opět zaskakoval Attila a tentokrát výborně. V poli velmi dobře zahrál David a Honzík. K třetímu zápasu proti Moravské Slavii jsme již nastoupili v kompletní sestavě, což se pozitivně projevilo na kvalitě našeho výkonu. Morendu jsme herně přehráli, bohužel jsme ale žádnou z mnoha gólových šancí nedokázali proměnit . Od čtvrtého zápasu proti Rajhradu jsme si slibovali zisk potřebný bodů, což se nám skutečně podařilo. Vyhráli jsme 1:0, gól vstřelil Šimon Zabadal. Poslední zápas s velmi kvalitním Prostějovem jsme prohráli vysoko 9:1, kdy opět skóroval Šimon.
V tomto turnaji se potvrdilo, že fotbal hrát umíme a to v sestavě ( obrana Fanda a Attila, záloha Honzík, Matyáš, David a útok Tadeáš a Šimon. Ostatní kluci - Saša, Vojta, Nikolas a Šimon Jelínek bohužel prozatím zaostávají jak herně tak i v nasazení a bojovnosti. Pevně věřím, že zvýšenou individuální pílí, tito kluci na sobě zapracují a brzy se začlení mezi platné hráče našeho týmu.
Z kluků bych chtěl na tomto turnaji pochválit především Attilu za jeho nasazení a bojovnost.
J.V.

Tabulka výsledků

Fotky

25.05.2010 08:00:00 | Autor: Michal ZabadalKomentáře

2 komentářů:
  • 29.05. 19:47, Jiří Valášek

    Vážím si názoru paní Vášové, nicméně si myslím, že je potřeba rozlišovat zájmový kroužek a fotbalový oddíl. V našem týmu jsou kluci, kteří už teď jsou schopni týmové spolupráce a disciplíny. Fotbal hrát umí a chtějí vyhrávat.Věnují mu spoustu času a usilí i mimo tréninky a zápasy, včetně jejich rodičů. A pak máme kluky, kteří prozatím zaostávají po herní stránce, někteří i po stránce morálky. Toto jsem se snažil naznačit v mém prvním příspěvku. Tréninky jsou pro všechny kluky stejné, záleží jen na tom, co si kdo z tréninku dokáže odnést. Já jsem hrál fotbal od svých šesti let a vždycky byli ti lepší, kteří hráli a ti, kteří byli na lavičce. U nás nikdo na lavičce nesedí. Pouze v důležitých zápasech, ve kterých máme šanci uspět, stavím převážně nejsilnější sestavu. Kluci si zaslouží vychutnat pocit z vítězství. Po prohraném zápase nikdo radost ze hry nemá. A fakt, že zdravá konkurence žene dopředu, platí i v tom našem „nejmenším fotbale“. A teď na rovinu. Nefňukat a makat. Těším se na dobrou spolupráci se všemi svými kluky. Valášek

  • 28.05. 10:46, Michaela Vášová

    Ráda bych reagovala na komentář pana trenéra Valáška k nedělnímu zápasu dne 23.5. v Kohoutovicích. Kladu si otázku co by mělo být smyslem fotbalové přípravky? Můj syn začal hrát fotbal proto, že ho od dvou let bavil a nejoblíbenější hračkou byl a stále je kopačák. Pro mě by měla fotbalová přípravka naučit děti disciplíně, pohybovat se, naučit se spolupracovat v týmu, pochopit co to znamená týmový duch a hlavně v nich vzbudit zájem o sport díky radosti z pohybu. Můj poznatek ze zápasů, které jsem absolvovala jako divák je o bohužel jiný. A to nervozita, nezájem, nedisciplinovanost, slzy ( a ne z prohry ) a především honba za výsledky v tabulce. Bohužel marně hledám radost ze hry. Michaela Vášová


přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se