Pár slov ke konci halových turnajů a report z Pohořelic

Krátké ohlédnutí za ukončení zimních halových turnajů. Od začátku se záměr o rozehrání, sehrání celého týmu nepovedl. V určitém období jsem si i kladl otázku zda do dalších sezon se vůbec zajímat o turnaje když není zájem, toť zůstává otevřenou otázkou . Je tu ale aspoň malá skupinka chlapců, kteří prošli celou zimní přípravou, absolvovali ji v jejich maximální nasazení, turnaje a také si myslím, že do jarních bojů mají o nějaký krůček našlápnuto více jednodušeji.
Poslední turnaj v Pohořelicích byl takovým závěrečným testíkem zimní přípravy. Nečekaně nás zaskočila pobídka pořadatele k nastoupení neboť se nedostavil jeden tým tudíž bez nějaké rozehřátí hnedle do ostrého zápas.
Kupodivu jsme do toho vlítli s prvním výhrou nad Líšní 1:4 střelecky se prosadil Tadoš H., Mates, Kaťák, Tadoš H.
Druhý zápas nás čekala Svratka Modrá nijak lehký tým doplněn kvalitními útočníky, kdy divák viděl střelecké žně dokonce se i prosadil golman Tomáš který dle pokynů nakopl míč za hry na bránu a stalo se co je běžné soupeřův golman podcenil a neodhadl dopad no a míč ho přeskočil a skončil v síti a pak že gólman ze hry nedá gól nečekaně jsme udrželi vítězství 4 : 6 střelecké žně si užil Kaťák s počtem 4 branek , Tomáš, Šimon Z.
Třetí zápas Svratka Bílá podle mě to nejlepší co mají, to si mysleli i přihlížející kdy kolem 8- mé minuty bylo skóre 4:1 pro Svratku, kupodivu do konce bylo času dost nikdo nevěšel hlavu a byla snaha se o to poprat což přineslo nečekaný zvrat v zápase a deklasování soupeře konečný verdikt 4 : 6 střelecky brali: Kaťák 3x, Tadeáš V., Matýsek, Tadeáš H.
Čtvrtý zápas ČAFC Židenice velmi vyrovnaný zápas mluvilo i o tom skóre ve 12 minutě stále 2-2, bohužel štěstěna se naklonila na stranu soupeře kdy v souboji mimo vápno s gólmanem, soupeř nakopl kolenem jen tak míč aniž by věděl jak, kde, kdy a ten si to namířil k bráně kterou nepřezskočil ale padl do ní. Tím skóre měnilo stav na 3:2 a my poprvé prohráli. Branky si připsali Kaťák a Matýsek.
Do této chvíle se hrálo ob zápas tedy 18. minut a 18. minut pauza což nám asi vyhovovalo. Nečekaně jsme se na turnaji stali pro všechny zdatným soupeřem který překvapil. No a pak to přišlo odstávka 5 zápasů což je cca hodinka a půl, tehdy už sem tušil že to není vůbec dobrá situace pro nás z předchozích turnajů.
Poslední zápas o první místo, posledních 18 minut v hale. Bohužel i o pokus aktivní přípravy v půlce pauzy bylo na některých vidět jaký mají k tomu přístup někdo to pojal naplno někdo se na to (doplňte si co chcete), stejně tak jak aktivně přistupují k tréninkům. Soupeř měl výhodu rozehrání ob zápas bez pauzy a také tak na nás vlítl. Přes pokyny aby si chlapci poslední zápas užili tak aby důstojně odešli, nebyly vyslyšeny. Zatím co soupeř si myslel jak těžký zápas ho čeká, někteří od nás do této chvíle ani neví, že hráli o první místo již v sedmé minutě byl stav 3:1 a bylo jasné z naší herní činnosti že je to konečná konečné skóre 4:1. Tato prohra nás deklasovala na konečné 3. místo v celkové tabulce o vzájemný zápas nás přeskočila ČAFKA, remíza by nám zaručila 2. místo ale i to se nepodařilo.
Na jednu stranu je konečné umístění spravedlivé, co ale nelze přehlédnout nasazení , zájem o hru a srdíčko když jde o první flek, to jsou věci které se nikde netrénují to si každý musí najít v srdíčku sám. Kde s tímhle začít je v tréninkové jednotce na kolik procent ji absolvuji, tak stejně se prezentuji i v zápase a na tomto turnaji to bylo velmi dobře vidět.
22.03.2015 20:03:51 | Autor: Pavel Jahoda