Pravidla turnaje a pár info

Info o turnaji a vše o kolo
1. Základní počet hráčů na hřišti je 4 + 1, „hokejové střídání“ maximální počet hráčů za družstvo je 12

2. Doba hry - 1 x 15 min ( 1 min na střídání družstev mezi zápasy).

Časomíra nad hrací plochou je pouze orientační, hrací dobu určuje rozhodčí na daném hřišti.

3. Střídání hokejovým způsobem bez přerušení hry, v případě vyššího počtu hráčů na hřišti následuje NVK z místa, kde se nacházel míč při přerušení hry rozhodčím.

4. Žlutá karta - vyloučení hráče na 2 min (v případě vstřelení branky soupeřem se vyloučený hráč vrací do hry).

Červená karta - vyloučení hráče do konce zápasu, přesilovka 2 min, potom je možno nahradit dalším hráčem, během 2 min může padnout i více branek. Vyloučený hráč může nastoupit až v dalším utkání. Druhá červená karta – vyloučení do konce turnaje.

5. Hra brankáře:

* Chytí-li brankář míč rukama, který byl přihrán úmyslně od spoluhráče, nařídí rozhodčí NVK ze vzdálenosti 10 metrů od branky ve prospěch soupeřova družstva (platí i při znovu chycení míče brankařem)

* Odehraje-li ze svého pokutového území míč mimo něj, musí jím zahraný míč dopadnout na vlastní polovinu hrací plochy nebo se míče musí dotknout na vlastní polovině jiný hráč, než přejde půlící čáru. Tato podmínka platí i pro ostatní hráče při provádění kopů z vlastního pokutového území. Při porušení následuje NVK z půlící čáry v místě, kde ji míč přešel. Rozhodčí smí ponechat výhodu ve hře. V případě, že brankář převezme míč od spoluhráče nohou, není v rozehře nijak omezen.

* Při zahrání míče soupeřem za brankovou čáru (mimo prostor branky) následuje odkop od branky, který musí být proveden ze země vlastního pokutového území. V této chvíli nesmí brankář (rozehrávající hráč) opustit s míčem na noze pokutové území. Rozehrávka ale může proběhnout v pokutovém území a míč při rozehrávce nemusí být ve stojící poloze. Hráči soupeře se nesmí do uskutečnění rozehrávky pohybovat v pokutovém území rozehrávajícího týmu. Rozehrávka musí být provedena do 4 sekund.

* Brankář může opustit brankoviště a chovat se jako pátý hráč v poli (mimo odkopu od branky). Trenér může stáhnout brankáře ze hry a nahradit jej pátým hráčem v poli, který bude označen rozlišovacím dresem. V tomto případě smí hráč označený rozlišovacím dresem hrát rukou ve svém pokutovém území (= zastávat pozici brankáře).

6. Zahrání stropu či jiného vybavení haly - míč rozhodčího.

7. Při provádění volných kopů musí být hráči soupeře nejméně 5 metrů od místa přestupku. Gól dosažený i přes polovinu hřiště platí.

8. Utkání se hrají na obou stranách na čáry. Při dopadu míče za boční čáru následuje autové vhazování. Míč z autu může být do hřiště buď ze země (z autové čáry) přihrán, nebo ho hráč může nohou ze země (z autové čáry) do hřiště vyvést (= 2 varianty rozehrání autu). Gól dosažený přímo z autu, bez předcházejícího doteku jiným hráčem, neplatí (ani při vyjetí z autu). Při zahrávání autu musí být nejbližší soupeř vzdálen minimálně 3 metry. Rozehrávka musí být provedena do 6 sekund.

Poznámka: Házené auty jsou ZAKÁZÁNY!!!! Skluzy taktéž!!!!

9. Turnaj bude rozhodovat rozhodčí zajištěný pořadatelem.

10. Případné protesty možno podat do 10-ti minut po skončení příslušného zápasu, poplatek 200,- Kč

11. O pořadí rozhoduje:

a) počet bodů (3 – 1 – 0) c) větší počet vstřelených branek ze všech utkání

b) vzájemné utkání d) dodatečné pokutové kopy – 3 a dále po 1 do rozhodnutí

(hráč může kopat znovu až po vystřídání všech hráčů týmu)

e) v případě rovnosti bodů více týmů rozhoduje minitabulka dle výše popsaných kritérií

Pořadatelé turnaje si vyhrazují právo tyto pravidla mírně upravit. Konečná verze bude známa v den konání turnaje a bude oznámena všem zúčastněným trenérům.

Všeobecné informace:

Hala bude otevřena od 7,30. Dřívější přístup není možný.

Prezentace bude probíhat od 7,45 do 8,00 hod., úhrada startovného v hotovosti při prezentaci. Prosíme o odevzdání soupisky při prezentaci. Důvěřujeme trenérům, že se zúčastní pouze povolení hráči. Oficiální zahájení turnaje a výkop je v 8,05 hod. V případě pozdějšího příjezdu prosíme o telefonickou informaci, aby bylo možné případně upravit program z důvodů času. Po našem vyhrazeném čase následují v hale další aktivity.

Žádáme všechny hráče a trenéry mužstev, kteří půjdou na hrací plochu, aby používali pouze sálovou obuv se světlou podrážkou, která nezanechává černé či jiné šmouhy. Bez přezutí nebude hráč ani trenér vpuštěn na hrací plochu. Doprovodu hráčů je vstup na hrací plochu zakázán!

Žádáme hráče a trenéry aby v sálové obuvi nechodili mimo prostory haly. Vzhledem ke skutečnosti, že v hale jsou k dispozici pouze malé šatny, prosíme trenéry, aby nepovolili rodičům vstup do prostor šaten. Trenéři jednotlivých týmů odpovídají za případné škody, způsobené jejich svěřenci. Pro rodiče je vyhrazena galerie v patře.Stravování: V hale bude k dispozici občerstvení.

Pitný režim: každé mužstvo obdrží 2 x 1,5 l nápoje

Ocenění: Každé mužstvo obdrží pohár + nějakou drobnost pro každého hráče

Bude vyhodnocen nejužitečnější hráč turnaje z každého týmu – vyhodnocují trenéři mužstev??? zvážit

Bude vyhodnocen nejlepší brankář turnaje

Bude vyhodnocen nejlepší střelec turnaje

Důležitá upozornění:

Každý hráč startuje na svůj vlastní registrační průkaz!!! (případně jiný doklad)

Družstva startují na vlastní nebezpečí. Lékařský dozor není zajištěn!

Pořadatelé turnaje dále upozorňují, že nezajišťují pro účastníky turnaje úrazové pojištění.

Prosíme, aby na hrací ploše byly pouze hrající družstva, případně družstva připravující se na příští zápas. Rozcvičení je možné za brankovými čarami tak, aby se neomezili hrající hráči.

Pořadatel nezajišťuje pro zúčastněné stravování, v hale je k dispozici občerstvení.

Prosíme hráče i jejich doprovod o udržování čistoty v hale a přilehlých prostorách. K dispozici bude dostatečný počet odpadkových košů v prostoru haly i občerstvení.
22.01.2015 20:08:42 | Autor: PavelKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se