report Veverská Bítýška

Přepsali jsme historii

Bítýška nástup
„Přepsaly jsme historii“.

Asi takhle bych hodnotil po všech stránkách složitý zápas naší skupiny Okresního přeboru . Hnedle se zmíním proč. Pro dva členy našeho týmu psychika v tom, že před rokem od soupeře se rozhodli přejít k nám, před dvěma roky jsem se stal černou ovcí na této půdě neboť sem dal přednost FC Kuřim a v neposlední řadě co na nás nachystá soupeř. Výhodou asi bylo mé bydliště a tím pádem přehled o tom kdo může a nemůže proti nám nastoupit.

K první půli tedy, hřiště bylo po pátečním dešti mírně měkčí, ale díky slunnému počasí a začátku v 10,30 byl terén pro nás maximálně vyhovující . Prvních cca 10 minut to byla taková oťukávaná, nestál před náma soupeř, který byl fotbalový tak jak v minulém kole, což víme, že to nám dělává problém, ale rychle jsme se od tohoto odprostily a pochopily, že chceme hrát fotbal a to tím, že budeme držet míč na zemi a hrát kombinační hru. Tím jsme začaly získávat převahu , která v 15 minutě přinesla uklidnění z naší strany v podobě prvního gólu Šimona Z. as Vláďa stav tedy 0:1 . Nijak jsme v tempu nepolevili drželi míč na zemi a tím i tempo ze soupeřovy strany začalo uvadat, otevřeli se nám vrátka, které dobře vyčíhal Tadoš H. a po asistenci se Sabrikem nabral špónu k soupeřově bráně, po cestě si poradil s nástrahami a na finále to tam s nadhledem mázl jak za mlada a odskakovali jsme na skóre 0:2. Kupodivu nás to poponeslo v myšlence, že chceme v tomto tempu pokračovat a za nedlouho se prosadil konečně i Kuba Meduňa a odskočili jsme na 0:3 as. Měl Šimon Z.

Druhá půle se mě moc nelíbila, i když na skóre, by si kdo tam nebyl, mohl říci, že jsme přidali. Spíše se mi zdálo, že až na vyjímky se trochu polevilo, ale zas na druhou stranu tato situace dala vyniknout ostatním v individuálním víkoně, díky tomu jsme vstřelili další branky. První kdo se toho zhostil byl Honza O. as. Vojta stav 0:4 , dalším v pořadí kdo chytl chuť z toho blaženého pocitu rozvlněné sítě je opět Kuba Meduňa za as. Vojty skóre tedy 0:5 , zde si dovolím poznamenat, že výkon Kubíčka to byl velkej pokrok v jeho herním nasazení, takže jen tak dál . Nicméně komu se to chtělo nenechat jen tak byl také opět Honza O. který paradoxně chvilku předtím, než byl nasazen zpět dohry měl semnou rozpravu na téma, že moc kliček za sebou není to pravé ořechové a tak to zjednodušil na jedna, dva (kličky) a prásk, no a bylo to tam stav tedy 0:6 as. Tadoš H.. A pak že obránci nemůžou dávat góly. V neposlední řadě se nechtěl asi nechat zahanbit Vláďa jako zástupce roč. 02 neboť jak tak na to koukám bylo to doposud v režii roč. 03 posunul skóre na 0:7 as. Vojta . V konci tohoto referátu musím ještě i zmínit výkon Tomáše jako gólmana, který díky technickým chybkám nechal situaci doběhnot do fáze kdy bylo nutno ji gólmansky vyřešit a tím pádem soupeři vylapat 4 tutovky , čímž tyto hrubky nahradil a udržet tak nejen v jeho herní historii, ale myslím že i v naší celkové práci od loňského roku poprvé ČISTÉ konto a to je odpověď na úvodní větu, cituji znovu : „Přepsaly jsme naši historii“ .

Závěr:
Začínáme tvořit fotbalovou hru. Je to první krůček po dlouhodobé práci a zároveň je to i pořád začátek dlouhé cesty. Dále se ukázalo, že ještě nemáme úplně zmáknutý stabilní výkon, ale zase na druhou stranu dohání nás ostatní v týmu co do víkonosti a to je dobře. Na to že s klukama trávíme společně jen cce 6 hodin týdně, nepočítám zápasy, to zatím jde dobře. Ale i tak poprosím fanděte, vydržte, máme pořád hodně co dohánět určitě přijdou chvíle, kdy se nezadaří úplně a to moc dobře známe viz první půle Vysoké Popovice třeba, ale i tak si myslím že pomalinku kráčíme správným směrem. Hlavně vydržet, nepolevit a chtít se posouvat dál.