report Střelice

slušné fotbalové utkání

Střelice nástup
První fotbalové utkání proti týmu který chtěl hrát fotbal.

Takhle ve zkratce bych označil sobotní zápas domácího mužstva Mladších žáků B proti týmu z FK sokol Střelice. Toto utkání se hrálo v čase o hodinku dříve asi jako příprav na posunutí zimního času.

Co ale bylo přínosné i pro nás, že i my jsme se v čase a to fotbalovém také konečně o kousek posunuly a to kupředu . Kdo na tomto utkání byl viděl a myslím, že musel i odcházet se stejně uspokojivým pocitem jak já, protože viděl hru která opravdu po všech stránkách se dala nazvat fotbal. Kdo chyběl neuvěří, ale snad se dočká v dalších kolech, neboť si myslím, že jdeme správným směrem a i tohle muselo ty naše kluky bavit.

Když to shrnu hrály jsme proti týmu který od první minuty skoro až do poslední chvíle měl chuť hrát fotbal a né vesnickou nakopávanou. Od první chvíle bylo tempo velmi vysoké na obou stranách akce střídala akci, až někdy kolem 15 minuty štěstěna rozhodla pro náš prospěch, kdy rohovém kopu Kuby T. si soupeř srazil míč do vlastní branky a bylo 1:0. Co do kvality nebyl tento okamžik zlomový a v herním tempu se pokračovalo dále. Je pravdou, že s obrovským nadhledem na pozici stopera působil Matýsek P. který ve spolupráci s naší se střídající obranou trojicí nepouštěli soupeře do větších šancí a dali tak prostor pro vstřelení další branky a to Vašek O. s as. Culdy. Stav 2:0 tehdy si myslím, že se trošinku zpomalilo a to mělo i za následek nesoustředěnost kdy soupeř asi 5 sekund do konce poločasu vstřelil kontaktní gól do šaten po rohovém kopu a špatně obsazených hráčů, stav tedy 2:1.

Druhý poločas nastal ve stejném tempu podle mě s větší naši aktivitou což možná zaskočilo soupeře a zodpovědnost na sebe vzal Tadoš H. a proměnil nabídnutou šanci v třetí gól as. Šimon Martínek (roč 05.) stav se tedy měnil 3:1. Zde bych podotknul že Tadoš si na sobotu vybral fotbalové utkání místo tenisového turnaje dokonce i z toho odešel s odměnou v podobě střeleného gólu. Hnedle v zápětí se i chtěl bliknout Culda a tak jak v první půli se snažil prokličkovat až do kuchyně, tak se to povedlo a bravurní kličkovanou (pocem kam deš) se optal golmana: Tak kam to chcete pane a posunul skóre na 4:1 . V závěru se nám ještě podařilo využít rohového kopu kdy konečně dbající pokynů Alda Katolický a to kdo stojí dál stojí opodál . počkal si na zadní lajně na přenesený centr a formou trhače sítí zasunul pod břevno pátý gól. Tehdy sem měl tem asi 200 v městě a i když od mého asistenta kterým se pro tento zápas stal Culda st., že to bylo milimetrově umístěný pod břevno a smál se, si nejsem tak jist nicméně skóre se opět posunulo a to směrem nahoru 5:1 a tím to i zápas skončil.

Závěr:
Označil bych utkání za další střípek do naší skládačky v tom lepším slova smyslu. I když podle jmen se zdá, že co do našeho ročníku jsme se moc neprosadily, za výsledkem stojí práce všech kteří ty gólové šance musí připravit. Není to ale konec naší práce i přes převyšující pozitivní názory, najde se hodně místeček co musíme doplnit. První krok a to práci s míčem začínáme mít pod kontrolou, tudíž po roční práci se můžeme pustin k dalším tématům jako je třeba standardní situace, rohové kopy, lepší využití prostory, osobku atd. atd. tím pádem musím znovu použit asi otřepanou větu: Ještě máme před sebou dlouhou cestu kdy musíme makat a neusnout. Ukončím toto povídání: větou trenára TJ Sokol Střelice: „přehráli jste nás fotbalově.“

12.10.2014 07:24:29 | Autor: Pavel Jahoda