Rafka - Kuřim 7:3 (2:1)

Report prvního mistrovského utkání
Los prvního mistrovského utkání padl na Rafka Rajhrad. Čekal nás poměrně silný soupeř, se kterým se nám dříve moc nedařilo bojovat a tomu tentokráte bylo jinak.
Začátek utkáni byl ve stanoveném čase 16,00. Nejen že jsme se museli vyrovnat s možností,zda vydrží léčené zranění Kuby T., ale také kdo se ujme gólmanské pozice. Přes tyto okolnosti jsme se ale dokázali přenést a od první minuty zápasu nenechali nic náhodě.
Se soupeřem jsme drželi stejné tempo, které se podařilo využit cca 10 minutě vstřelením branky. Střelcem byl náš zatím ještě zimním spánkem omámen Tadoš. Soupeř nijak nelenil a pokoušel se zvrátit tento stav, kdy se v 15 minutě tato situace stala skutečností. Skóre 1:1 nijak nás tato situace nepoložila, držel se stále krok, ale bohužel střelou z dálky se soupeř ještě do poločasu ujal vedení 2:1.
Bohužel naší slabou stránkou je, že nestřílíme z dálky a kombinujeme až někdy příliš do soupeřovy branky.
Do druhého poločasu nastoupili chlapci poněkud bez energie, jako by ještě seděli v kabině. Soupeř toho využil a dvěma brankami zvýšil stav na 4:1. To ale snad bylo pro naše chlapce nikoli deklasující, ale vymotyvování a výsledkem bylo střelení gólu na 4:2,atorem byl Šimon a záhy jedinou střelou z dálky naším probuzeným střelcem Tadošem stav se měnil na 4:3. V tu chvíli se lámal chleba , soupeř zaskočen obratem a kombinační naší hrou. Bohužel ale smůla se přilepila na naši stranu, neboť samostatným průnikem Vojty skončila střela těsně vedle brány a záhy střela Dana skončila na břevnu. Tak jak to nejen ve fotbale bývá pravidlem „nedáš dostaneš“, stalo se, že se soupeři podařilo vymanit z podtlaku a v přečíslení vyrazit do šance, kterou využil ve svůj prospěch a zvrátil skóre na 5:3. Byl to zlomový okamžik, kde jak již sem psal měl lámat chleba . To posunulo soupeře do větší aktivity a bohužel do konce utkání se mu podařilo ještě vstřelit dvě branky po našich hrubých chybách . Jednou z nich bylo prapadnutí v osobním souboji a po tom špatná rozehrávka od branky tak nějak přímo soupeři na lopatu.
Nic méně závěrem: byť výsledek mohl býti přijatelnější , přesto sem velmi spokojen hrou, kterou kluci vytvořili, hlavně samostatná práce, žádný zbavování se míče i pod tlakem a hlavně společné kombinace . Tak že chválím manšaft, ale nesmí se usnout a jak jsem již několikrát zmiňoval máme před sebou ještě hodně moc práce .