Sobota 29.3.2014 - turnaj v Kohoutovicích

.. druhý venkovní turnaj - kluci obsadili 6.místo.

Komentář trenéra
Poslední víkendovou sobotu měsíce března jsme vyrazili na turnaj do Kohoutovic.
Podle rozlosování si myslím, že na nás byl los příznivý.

První zápas: Sparta Brno - Kuřim --- 2:1
Jako první nás čekal dle názvu silný soupeř i přes to, že se jednalo o ročník 2004. Tak jak jsem již v předchozím reportu psal, že už jsme se naučily hrát první zápasy, tak si myslím, že se dá to stejné říct i tomto, i když výsledek byl 2:1 pro Spartu Brno. Poměrně slušně jsme zachytili nástup a bojovali až do konečného hvizdu. Branku dával Kuba T.

Druhý zápas: Obřany - Kuřim --- 0:2
Poměrně slušný výkon, nic se nenechalo náhodě, po pár neproměněných šancích se nakonec zadařilo a i Fanda stabilním výkonem přispěl k výhře. Kdo tentokráte se konečně chytil, byl Tadoš. Oba góly se připsaly na jeho střeleckou listinu.

Třetí zápas: Kohoutovice - Kuřim --- 1:1
No z naší strany dobré tempo, bohužel nedaří se koncovka ,což na vypracování si až vyložených šancí je vstřelení jednoho gólu málo. Bohužel posledních 5 minut zápasu připomínalo spíše válečnou bitvu, kdy bohužel ztráty padaly na naší straně - během cca 2 minut střídat 3 lidi pro zranění je někdy velkej oříšek, jak uhrát remízový stav. Střelcem byl Maty.

Čtvrtý zápas: Šlapanice - Kuřim --- 1:1
Tento zápas bych opět přirovnal k Vyškovu z (Jedovnic), nebo Bohdalice (Horní Heršpice). Již před začátkem zápasu jsem prorokoval, že nám tento zápas nepůjde. A proč? Jedinou odpovědí zatím je, že si myslím, že neumíme zahrát respektive vnutit soupeři svoji hru. Tak jak již tabulka napovídala, nebyl to soupeř silný. To se taky potvrdilo. Opětovné neproměňování vyložených šancí se nám stalo bojem aspoň o remízový stav. Střelec - Kuba T.

Po těchto odehraných zápasech jsme se celkově umístili bohužel pouze na 3 místě z 5 a posunulo nás to do boje o 5. až 6. místo v celkové tabulce. Proč bohužel ? Pokud by chlapci zabrali a z posledního zápasu si vybojovali 3 body, posunuli by se v základní tabulce na 2. pozici a ta zajišťovala boj o 3. a 4. místo v celkovém pořadí .

Pátý zápas: Velká Bíteš - Kuřim --- 3:1
Opět odevzdaný zápas... Začalo to již v přípravě, nikdo se nechtěl pohnout, rozhýbat, protažený obličeje typu "a to jako musíme" atd.
Tento přístup vedl k jednobrankovému náskoku soupeře již kolem cca 2. minuty zápasu. Tímto tempem se chlapci ploužili až někdy do 8 - 9 minuty. Pak se situace změnila na něco trošku se podobajícímu fotbalu, jenže na zvrácení stavu 3:0 již bylo tak málo času, se pouze vstřelila jen jedna branka. Autorem byl Kuba T.
K tomuto zápasu jen jedno: chybí nám takový to bojovný srdce typu chtít zabojovat, nedat to zadarmo a nenechávat se odžduchávat atd, ale zabojovat. Hodně mě to zklamalo, tento přístup po tak dlouhé dřině.

Závěrem:
Plnohodnotně chválím všechny za vynikající výkony v základní zápasech. Bojovnost, nasazení, kombinace atd. si myslím, že nás nenechaly zahanbit a že na tomto turnaji jsme to slušně odehráli. Ale máme před sebou ještě hodně dlouhou cestu, práce, dřiny a tak to chce dál bojovat a vydržet!