Neděle 19.1.2014 - turnaj v Třebíči

.. do známé haly na letošní první turnaj - výsledky


Výsledky zápasů
1.kolo
FC Kuřim - FŠ Třebíč --- 0 : 8
FC Kuřim - FKM Vysočina Jihlava --- 1 : 6 - Hégr - video
FC Kuřim - 1.SC Znojmo --- 0 : 6 - video
2.kolo
FC Kuřim - FŠ Třebíč --- 1 : 6 - Hégr - video
FC Kuřim - FKM Vysočina Jihlava --- 0 : 2
FC Kuřim - 1.SC Znojmo --- 0 : 7


Hodnocení trenéra
Tak jsme poprvé v tom to roce vyrazili na první turnaj, do Třebíče. Na tomto turnaji jsem byl vlastně poprvé, pokud nepočítám také dva naše kluky, a tudíž jsem vůbec nevěděl, na co či jak se mám připravit. Jediné, co jsem pochytil, byla informace, že jedeme na turnaj velmi kvalitně obsazený a také výborně organizovaný. A to musím potvrdit.

My jsme byli nominování do odpolední části, kde jsme se utkali s týmy FŠ Třebíč, FKM Vysočina Jihlava a 1.SC Znojmo. Hned na začátku při přihlášení se pořadatel obával, aby u nás na soupisce nefiguroval žádný hráč starší jak 2003 a nejsem si zcela jist, jestli jsme podle tohoto pravidla nebyli jediní, kdo to dodržel. Při pohledu na výškový rozdíl některých jedinců v ostatních týmech bych se i klidně hádal, jestli je to ročník max 2003. Ale to už nechám na posouzení jiným.

Hrálo se 1x 14 minut a s každým dvakrát. Opět se nám potvrdilo to, co nějak nedokážeme zlomit - pozornost při prvním zápase. Než se naši chlapci stačili rozkoukat, už skóre soupeře uvádělo číslici 2, a to už asi ve druhé minutě. Naši chlapci zklopené hlavy zvedali těžce a tak i díky velkému množství osobních chyb určitých jednotlivců se za dalších 12 minut skóre zastavilo na stavu 0 : 8 pro Třebíč.

Po opětovném prodiskutování herního přístupu v kabině nás čekal další soupeř - Jihlava. Zde už se ledacos změnilo, naše hra začala místy trošinku vypadat, ale toho místečka bylo toliko málo a tento zápas pro nás nedopadl o moc lépe. Soupeř nám nadělil 6 banánů. Ale i nám se díky Tadošovi Hégrovi podařilo propasovat do sítě aspoň jednu naději - čili skóre 1:6.

Třetím soupeřem bylo Znojmo. Zde se vše odehrávalo tak nějak podobně, soupeř jednoduchou kombinací překonával naši brankovou čáru a skóre se zastavilo na stavu 0:6.

Z mého pohledu jsem byl po prvním kole spokojen, neboť na styl hry, jakou naši soupeři předváděli, se nedostalo gólové manko na dvojcifernou pozici. Což pro mne bylo určitým úspěchem. Hlavně se ale v těchto těžkých zápasech ukázalo, že se z některých kluků začínají "líhnout" nebojácní chlapi, kteří se hned nezbaví míče, ale pokusí se i pod tlakem obejít soupeře, vyvést míč z vlastního brankoviště a ne se ho jen tak zbavit odkopem.

V druhém kole jsme tentokráte s Třebíčí hráli 1:6, což oproti prvnímu zapasu 0:8 je určité zlepšení. Přičinil se o to opět Tadoš, kterému pomáhal v útoku Dan. Kluci si na sebe zvykají, místy bylo vidět, že se začínají vnímat na hřišti.

Jihlava už takové síly v druhém zápase neměla, ale i přesto nám udělila 2 góly. Nám se bohužel nedařilo proměňovat šance, tudíž skóre skončilo na stavu 0:2.

V posledním zápase se na většině chlapců velmi projevila nedostatečná fyzička, místo běhání mě to připomínalo spíše tahání nohou se závažím. Díky této únavě se skóre zastavilo na 0:7.

V posledních dvou zápasech do brány nastoupil Kuba Tomíček a velmi mile mě překvapil. I jeho zásluhou bylo, že poslední zápasy nebyly dvojciferné. Odměnou mu ale byla ostrá rána míčem do hrudníku jednoho z obránců (údajně ročníku 2003 - tomu prostě nevěřím). Naštěstí nic vážného, Kuba je silák. Byl trochu otřesený, ale už je vše v pořádku.

Závěrem : úspěch, že to nebyla tak velká gólová nadílka, a snaha určitých kluků se individuálně prosadit, bojovnost do posledního zápasu, i když výsledek nebyl v náš prospěch. Takže jsem za turnaj spokojen. Bohužel u některých se projevuje, laxní přístup na tréninku a tak i hrají zápasy. Fotbal je kolektivní hra a tyhle věci se pak projevují na celkovém výsledku celého týmu. Takže chce to, chlapci, trochu více zabrat a bojovat.
P.J.


23.01.2014 10:19:00 | Autor: Michal ZabadalKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se