Neděle 30.3.2014 - TZL 2014 - pátý den

.. třetí den Tišnovské zimní ligy - odehráno--- Oficiální stránky turnaje ---

Výsledky 5.dne - 30.3.2014
Kluci zabojovali, třemi výhrami a jednou prohrou obsadili 2.místo.

Výsledky zde

Výsledky 3.dne - 25.1.2014
FC Kuřim - SK Pernštejn Nedvědice --- 2:1 (Hégr 2x)
FC Kuřim - FK Adamov --- 0:0
FC Kuřim - FC Boskovice --- 1:4 (Al-Dury)
FC Kuřim - FC Medlánky --- 2:0 (Hégr, Toldy)

Hodnocení trenéra
V sobotu nás poprvé čekalo další kolo Tišnovské zimní ligy a to v ranním čase. V tomto kole jsme měli nalosováno pro nás známou Nedvědici a Boskovice, a poprvé také Adamov a Medlánky.

Před tímto zápasem bylo nutno opět vyřešit absenci gólmana, už v předchozím turnaji jsme zkoušeli změnu v kádru.
Do brány se postavil Kuba Tomíček, který velmi stabilním a kvalitním výkonem ve všech předchozích kolech turnaje přispěl tentokrát k zisku 7 bodů. Aby toho nebylo málo, tak další absencí byl malej rychlík Šimon, pro nečekanou teplotu, a pro jistotu nám také vypadl i Dan pro zápal plic.

Tudíž do prvního zápasu proti Nedvědici jsme nastupovali bez standardní útočné formace, ale za to s poměrně již lépe sehranou a zajištěnou obranou dvojicí. Jelikož se v Tišnově hraje 5 + 1, tvořitelem středové hry se stal Tadoš Hégr, který se velmi slušně po celý turnaj zhostil této aktivní role.

Tentokráte jsme se zaměřili na první zápasy, které se nám dříve nedařilo odehrát se ziskem bodů. I přes to, že se Nedvědici
podařilo vsítit první gól, nezůstali naše hlavy sklopeny a aktivní hrou až do posledního hvizdu jsme si vybojovali zásluhou Tadoša cenné 3 body, neboť soupeř už nedokázal odpovědět na naše dva góly. Takže naše vítězství 2:1.

Druhým soupeřem nám byl neznámý Adamov. Zde se asi trošinku projevila radost z první výhry. Podle výsledků
z předchozích kol měl být tento soupeř ne snadným, ale spíše jednodušším soupeřem. Bohužel, na konci 20 minutového boje jsme byly rádi za zisk aspoň jednoho bodu z vydřené remízy 0:0.

Třetím soupeřem byly nám již známé Boskovice, které jsme v předchozím kole porazili těsně 2:1 a tudíž bylo zřejmé, že nás čeká vyrovnaný boj. Bohužel tak vyrovnaný nebyl, neboť Boskovice s velmi kvalitním kádrem tohoto dne, na nic nečekali a na předchozí prohru odpověděli velmi kvalitní systematickou hrou 3 hráčů a konečným skórem 1:4. Tím si polepšili ve skóre na vzájemná utkání. Naším střelcem se stal nečekaně Sabrik.

V posledním zápase tohoto dne nás čekali neznámé Medlánky. Od počátku jsem měl obavu ze dvou útočníků, kteří byli o hlavu větší než naši obránci. Ale po výprasku od Boskovic zvedl manšaft hlavu, neponechal nic náhodě a kvalitní a také napohled hezkou hrou si kluci vybojovali další 3 body do tabulky, díky skóre 2:0. Střelecky se prosadili Tadoš a překvapivě i Maty.

Za dnešní výkony bych obzvláště pochválil Kubu Tomíčka, Tadoša Hégra a Matyho Toldy.

Závěrem:
Ještě musíme hodně pracovat na vyrovnanosti našeho kádru. Zatím jsme ve stavu, kdy si složíme jednu silnější a jednu slabší herní pětici. To ale neznamená, že nemáme šanci na dvě silné pětky. Jen se bohužel některým chlapcům zatím nedaří dodržovat určitou odpovědnost a dochvilnost, což si myslím začíná být lehce vidět v porovnání s těmi, co chodí pravidelně. A potom musíme ještě odbourat to, že se některým teď chce a teď třeba ne. Tenhle přístup taktéž nepříspívá ke stabilnějším výkonům.
P.J.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Výsledky 2.dne - 24.11.2013
FC Kuřim - SK Vrchovina Nové město n.M. --- 0:5
FC Medlánky - FC Kuřim --- 0:7 (Tomíček 3x, Hégr 2x, Vít, Váša)
SK Pernštejn Nedvědice - FC Kuřim --- 1:3 (Hégr 3x)
FC Čebín - FC Kuřim --- 0:2 (Hégr, Tomíček)

Sestava: Vlček - Jahoda, Toldy, Hégr, Tomíček, Zabadal, Vít, Kaiser, Váša, Orjabinec, Al-Dury, Meduňa.

Hodnocení trenéra
Tak jsme se po 14-ti denní odmlce opět dostavili na druhé kolo Tišnovské zimní ligy, kde nás čekali soupeři, se kterými jsme na tomto turnaji ještě nehráli. Patřili mezi ně: Nové Město (SK Vrchovina), Medlánky, Nedvědice. Posledním byl Čebín, se kterým jsme již hráli minule.

První zápas s Novým Městem se pro nás stal stejně ostudným, jako v minulém kole s Tišnovem. Nevím, zda je to tím, že je to hned první zápas a nebo se projevuje nepozornost u předzápasových pokynů v kabině. Tento úsudek mě vychází z výsledků celého turnaje, neboť tento soupeř nám uštědřil 5-ti gólové manko, na které jsme nedokázali nijak odpovědět. S dalšími soupeři dokonce i prohráli a naopak, nám se ostatní soupeři stali né lacinou, ale vydřenou kořistí. Takže konečný výsledek - 0:5...
Video

Po tomto debaklu a opětovnému prodiskutování taktické hry v kabině došlo k výraznému zvratu naší hry, na kterou doplatilo mužstvo Medlánek. Díky aktivnímu obsazování soupeře a kombinační hře jsme si spravili náladu, neboť tomuto soupeři jsme nadělili 7 branek.
Výrazně nás podržel gólman Fanoušek Vlček, který za svá záda nepustil ani jeden gól a tím pádem skóre tohoto utkání bylo 7:0. V zápase se prosadil Kuba Tomíček - 3 góly, Dan Vít - 1, Vojta Váša -1 a Tadeáš Hégr - 2 góly.

Tato střelecká úspěšnost přispěla nejen ke zlepšení kolektivní hry ale i nabuzení do dalšího zápasu. Tím se stal soupeř z Nedvědice, který se soupeřem z Nového města odehrál vyrovnané utkání, které skončilo 1:1, což pro mě bylo signálem, že to nebudeme mít jednoduché. Jak sem již výše uvedl, běhavostí a aktivním napadáním jsme dokázali nadělit tomuto soupeři 3 góly, kdežto soupeři se podařilo dobýt naši svatyni jedním gólem, takže konečné skóre se zastavilo na 3:1. Je zcela zřejmé že drobné hrubky jsme si jistě vytvořili, ale tentokráte štěstěna nebyla tolik slepá. Jediným střelcem tohoto utkání byl Tadeáš Hégr, který vsítil všechny tři branky.
Video

Tak a v posledním utkání nás čekal již nám známý soupeř Čebín. Po koukání na jejich herní aktivitu jsem vnitřně nabýval dojmu, že tak lehký soupeř jak posledně to nebude. Moje obavy se trošinku plnily v prvních minutách hry. Na chlapcích byla znát výrazně slabší kondička, kterou doufám že za zimní přípravu doženeme, neboť až do 5 minuty byl stav 0:0 a soupeř tlačil. Ale hetrikový střelec Tadeáš vsítil soupeři gól a skóre se změnilo na 1:0. Tento gól se nijak nestal zlomovým a soupeř stále tlačil. Jak jsem již zmiňoval, menší aktivitou a pohybem jsme spíše bránili tento výsledek. Ale štěstí nás neopustilo, byť na sebe nechalo dlouho čekat, až do poslední minuty. Druhý hetrikový hráč dnešního dne, Kuba Tomíček, se nedal zahanbit a vsítil druhý gól. Tím pádem v čase 1:10 do konce se skóre na tabuli změnilo na 2:0 a tímto výsledkem zápas i skončil.
Poděkování patří všem zúčastněným, byla to týmová hra a tudíž dík patří každému hráči.
P.J.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Výsledky 1.dne - 10.11.2013:
FC Kuřim - Tišnovsko 04 --- 0:2
FC Kuřim - FC Čebín --- 3:0
FC Kuřim - FC Velká Bíteš --- 1:2
FC Kuřim - FC Boskovice --- 2:2

Sestava: Vlček - Kaiser, Jahoda, Hégr, Zabadal, Orjabinec, Al-Dury, Čaloud, Tomíček.

Hodnocení trenéra
Tak v neděli jsme absolvovali první den turnaje Tišnovské zimní ligy.
Nominováni byli: Jahoda, Hégr, Tomíček, Zabadal, Kaiser, Orjabinec, Al-Dury, Vlček, Čaloud
Celkově jsme sehráli 4 zápasy. Soupeři nám tentokrát byli Tišnovsko - prohra 0:2, pak Čebín - výhra 3:0,
Velká Bíteš - prohra 1:2, Boskovice - remíza 2:2.
Gólově se prosadili: Kuba Tomíček, Tadeáš Hegr, Sabri Al-Dury.

Zhodnocení prvního turnajového dne bych řekl, že jsme byli trošku jak na houpačce - jednou dole jednou nahoře.
První zápas s prohrou 0:2 nám jasně ukázal, že se jedná o rychlé zápasy, kde není čas zjišťovat taktiku soupeře
nebo se dlouhodobě zahřívat, aby se dal podat dobrý výkon. Soupeř na nic nečekal a využil své šance ve svůj prospěch.
Před druhým zápasem jsme si s klukama probrali týmovou práci a nutnost napadání soupeře hned od začátku.
Tato taktika se nám vyplatila a přišlo vítězství 3:0.
Ve třetím zápase nás soupeř převyšoval vzrůstem, nikoliv však hrou. Dařilo se držet bezbrankové skóre až do chvíle, kdy jsme si vyrobili vlastní chyby a díky vlastnímu gólu dali soupeři jedno brankové vedení. Tento okamžik se stal zlomovým stavem našeho mužstva, což mělo za následek prohru 1:2. Po důkladném rozboru v kabině jsme nastoupili do posledního zápasu s papírově nejsilnějším týmem tohoto hrací dne. Díky přesnému dodržení taktiky a kontaktnímu napadání soupeře jsme se stali pro tento tým tvrdým soupeřem, což se projevilo záhy jednobrankovým vedením, a to díky aktivnímu napadání. Bohužel přišla i slabá chvilka, čehož využil soupeř a skóre se změnilo na 1:1. Tento okamžik se ovšem nestal zlomovým jak v předchozím zápase a stálá bojovnost nás posunula opět na jednobrankové vedení 2:1. I přesto, že zápas se hrál pouze 20minut bez výměny stran došlo k vytvoření drobné hrubky z naší strany, kterou jsme nabídli soupeři srovnat na 2:2. I přes tento okamžik kluci měli tolik síly a chutě zvítězit, že za poslední dvě minuty jsme si ještě vypracovali dvě šance, které bohužel neskončili pro nás gólovou radostí a štěstěna asi zrovna koukala někam jinam a tak zápas skončil 2:2.
Pro mě to byl velmi pohledný a produktivní zápas, načeš všem děkuji, neboť se bojovalo týmově až do konce.
Pevně doufám, že se na dalším kole sejdeme s chutí a s šancemi na výhry.
Pavel Jahoda

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Propozice: 1.strana, 2.strana

Rozpis zápasů


10.02.2014 07:22:00 | Autor: Michal ZabadalKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se